Doğaya Dokunuş

Doğanın kalbini hissetmek istiyorsan ilk önce doğada kirlenebilmen gerekir. Doğayı duymak istiyorsan onunla bütün ol. #Doğa sana korkularının kapısını açmak için bir anahtar. Kendini görmek istiyorsan doğayı gözlemle.

İçindeki seslerini nereden ve hangi anlarda geldiğini duymak istiyorsan doğanın içinde dolaş ve bırak kendini yaprakların arasına doğru. Belki bir damla dökülür ağaçların yapraklarından kafana ya da bir sincap cevizini yiyip senin kafana atabilir sonra sende göğe bakar ve seninle iletişim kuran ve kurduranları #temaşa edersin.

#Tadasana bize dağ duruşunu anımsatır ve içeride o sağlam dikili kazıkları hissettirir. Yeryüzünün direkleri olduğunu fark ettiğin zaman kendi şuurunu görmeye başlıyorsun. Sağlam yere basarak köklerini hissediyorsun. Bacaklarındaki kuvvet sana güç veriyor. Kuyruk sokumunu içe al.

Avuç içine akan enerjini fark ediyorsun. Avuç içinde toplanan ısı ve karıncalanma duygusuyla tüm anın orada var olmakta. El parmakların ucuna kadar bu titreşimi hisset. Omurgan dikleşsin ve göğe doğru yükselsin. Boynundaki omurların rahatlasın ve yükselsin. Başının üstünden göğe doğru açılan Cennet Kapısını / #Gök Kapısı serbest bırak ve göğe bağlan.

Karnını kaburgalara doğru çek ve yüzünü yumuşat. Karnını gevşet ve serbest bırakarak burnundan aldığın nefesini takip et. Nefesin bedeninde nasıl akıp gidiyor gözlemle. Kan akışın ne durumda bir dön içe ve araştır. #Kalp atışını dinle. Kalbinin diğer organların ile bağlantısı nasıl bir bak. Ve gözlerin kapalı bu pozu sürdürürken hayattaki gerçek niyetin nedir ve #illüzyon benliğinden sıyrılma yolunda olan egon ne durumda?

Hatırlat kendine bu oyun dünyasının içinde; #niyet/yi neredeyse #qi/enerji oradadır ve oraya akmaktadır. Hiç mümkün müdür ki bir işe yeterince enerji verince o işten gerçekten bir başarı elde etmeyesin.

Yeryüzündeki tek #gerçek#mutluluk, kendi “sahte kimliğimizin” zindanından kaçabilmektir.

Paylaş:

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir